Круглий стіл «Східне партнерство», частина 1

5 листопада 2011 року в місті Одесі всеукраїнською молодіжною ліберальною організацією «Європейська молодь України» був організований круглий стіл на тему: «Східне партнерство – нові можливості для України під час головування Польщі в ЄС». На засідання було запрошено багато гостей: Павло Коваль – депутат Європейського парламенту від Польщі, Марія Юрікова – заступник голови представництва ЄС в Україні, Богуслав Гертруда – перший секретар посольства республіки Польща в Києві, Матеуш Бялас – генеральний секретар ГО «Польський форум молодих дипломатів», Йоанна Стжельчик – генеральний консул республіки Польща в Одесі та інші.
На початку своєї промови пан Коваль відзначив, що існують деякі труднощі у питаннях інтеграції України до Євросоюзу (ЄС), а саме — супротив Росії у питанні Євроінтеграції України та відсутність впевненості з боку представників ЄС, що Україна стане його членом.
Найважливішими питаннями, на думку пана Коваля, є фінансово-економічні.
Важливим аспектом є також (за що підтримує українських політиків) роз’яснення громадянам, що вони матимуть ті ж права, що і інші громадяни країн-членів ЄС. На роз’ясненні цього наголосив як на факторі, що стимулює подальші фінансово-економічні зміни.
Щодо фінансування по програмі на 2007-2013 роки для України було виділено 12 млрд. євро:
«Хтось може сказати, що для такої держави як Україна цього мало, але головне що співпраця активно відбувається». Тому, на думку П. Коваля, слід зменшити сегмент направлення цих фінансів. Він рекомендував направити їх на освіту та програми, які через 5-15 років допоможуть сформувати кадри у європейському дусі, і ввійти Україні в ЄС.
Пан Коваль назвав 3 головні питання,обговорення яких очікує на саміті у грудні в Києві. Саме ці питання наблизять на 90% Україну до ЄС:
1. угода про асоціацію;
2. вирішення питання про вільну торгівлю;
3. рух питання про безвізовий режим.
Насамкінець наголосив, що українська молодь, у значній мірі, вихована уже в незалежній країні. Під час спілкування із студентами звернув увагу на те, що вони думають і говорять як європейці.
Марія Юрікова наголосила на тому, що за два роки існування програми східного партнерства, яка направлена на покращення стосунків зі східними державами, не членами ЄС, найбільше серед інших держав, саме Україна «просунулась» у цьому питанні.
Сама програма направлена на роз’яснення єдиних для Європи цінностей – свободи, верховенства закону, захист прав людини та демократії.
В Україні повинні бути ті ж стандарти (а не деякі), що і у Європі (розповіла як купувала взуття, коли жила в Україні. Їй дали гарантію на 50 днів, для неї це був шок, адже в країнах ЄС – гарантія на взуття 2 роки.)
20 раунд перемов її дуже розчарував, оскільки було досягнуто дуже мало для дальшої інтеграції України в ЄС. Ще не визначено умови 21 раунду. Але вона дивиться на майбутнє перемов з оптимізмом.
Висловилася з приводу думок українців, які вважають, що ЄС не хоче України, та політиків, які розповідають про те, що Європа «нав’язує» політичні вимоги. Але запевнила, що навпаки, Україну реально бачать активним партером і сусідом. А політично Україна розвинута дуже сильно.
Йоанна Стжельжич висловила задоволення, що семінар відбувається в її окрузі – Одесі. Висловлювалася загалом стисло та загально. Вважає, що східне партнерство важливе, як для України, так і для ЄС, але їй прикро, що існують побоювання деяких Українських політиків, що східне партнерство стане замінником членства в ЄС, тому сказала що це не так, та запевнила, що це лише спроба наблизити і познайомити Україну з ЄС На думку п. Стжельжич, головною метою східного партнерства є сприяння входженню України в ЄС.
Богуслав Гертруда розповів, що Польща підтримує цей семінар і проект взагалі, тому що цей процес матиме вплив на всіх громадян України.
Голова Європейської молоді України – Віталій Іляшенко — у свою чергу відзначив підвищення рівня таких заходів, адже вони є корисними як для України, так і для ЄС.
Представник місцевої влади Одеської області зауважив, що треба розвивати нові шляхи східного партнерства, що нашим головним партнером і сусідом є Польща. Саме від неї ми бачимо найбільшу підтримку і активну допомогу у проведенні різних заходів з представниками такого високого рівня. Хоче щоб Україну сприймали самобутньою. Розуміє що для входження в ЄС, східне партнерство, на яке він покладає багато сподівань, це тільки один з кроків, за яким буде ще багато завдань.

Реклама
Запись опубликована в рубрике Uncategorized. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s