Одеська «Євромолодь» провела круглий стіл із депутатом Європарламенту — Павелом Ковалем

Про те, що ідея програми «Східного партнерства» з’явилася цілком випадково, заявив під час круглого столу в Одесі депутат Європейського парламенту від Польщі Павел Коваль.
Зустріч із євродепутатом та іншими гостями з ЄС організувала всеукраїнська молодіжна громадська організація «Європейська молодь України», за підтримки Посольства Республіки Польща в Києві.
У 2007 році у бюджеті ЄС з’явилися додаткові 4 млрд. євро, які тодішній заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Коваль, спільно з іншими польськими дипломатами, запропонував використати на створення програми шести східноєвропейських країн «Східне партнерство».
Посол заявив: «Всього у 2007-2013 рр. планувалось виділити країнам-сусідам ЄС 12 млрд. євро. Третина з них передбачалась для програми «Східне партнерство», де головним бенефіціаром є саме Україна. Однак навіть ці кошти, які дехто вважає замалими, український уряд використовує не повністю, не маючи достатньої кількості якісних проектів».
Критикувала українські стандарти також й інша учасниця круглого столу – заступник голови представництва ЄС в Україні Марія Юрікова. Вона обурилася з приводу надзвичайно низького рівня прав споживачів. Термін дії гарантійного чека при купівлі взуття в Україні триває не більше 50 днів, тоді як нормою для ЄС є 2 роки. Тому навряд чи пані Юрікова захоче купувати в Україні черевики.
Польські дипломати стали свідками практичної частини зустрічі, де учасники круглого столу вирішили змоделювати підписання угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Так, для проведення дебатів вони вирішили зіштовхнути єврооптимістів (міністрів Закордонних справ Польщі та Швеції) та європесимістів (міністрів закордонних справ Франції та Німеччини).
Єврооптимізму додала експерт громадської організації «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко. Вона теж вирішила продовжити традицію розкриття секретів і розповіла учасникам, як бути успішним в отриманні довгострокових мультивіз в Шенгенську зону.

Прес-служба Одеського обласного осередку «Європейської молоді України»
http://euroyouth.org.ua/detail_news.php?id=76

2011-11-05-emu
Реклама
Запись опубликована в рубрике Uncategorized. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s